TRUMP'IN GÖZALTINA ALINAN ESKİ DANIŞMANI STEVE BANNON, 'DOLANDIRICILIK' SUÇLAMALARINI

Sabah saatlerinde gözaltına alındıktan sonra mahkemeye çıkarılan ABD Başkanı Trump'ın eski danışmanı Bannon, hakkındaki "dolandırıcılık" suçlamasını kabul etmedi.

TRUMP'IN GÖZALTINA ALINAN ESKİ DANIŞMANI STEVE BANNON, 'DOLANDIRICILIK' SUÇLAMALARINI
Washington

ABD Başkanı Donald Trump'ın eski danışmanı Steve Bannon, Meksika sınırında duvar örmek için başlatılan "We Build The Wall (Duvarı İnşa Ediyoruz)" kampanyasına sağlanan fonlar üzerinden "dolandırıcılık" yaptığı suçlamalarını reddetti.

Sabah saatlerinde gözaltına alındıktan sonra New York'ta mahkemeye çıkarılan Bannon, hakkındaki "dolandırıcılık" suçlamasını kabul etmedi.

Öte yandan mahkeme, belirli seyahat yasağı şartıyla Bannon'ı 5 milyon dolar kefaletle serbest bırakmaya hükmetti.

New York Güney Bölge Savcılığından yapılan açıklamada, Bannon'ın yanı sıra Brian Kolfage, Andrew Badolato ve Timothy Shea hakkında toplamda 25 milyon dolar bağış toplanan "We Build the Wall" kampanyası üzerinden dolandırıcılık yaptıkları suçlamasının bulunduğu aktarılmıştı.

Bannon, Ağustos 2017'de görevinden ayrılmıştı

"We Build the Wall" kampanyası, Trump'ın yasa dışı göçmen geçişini engellemek için Meksika sınırına ördürdüğü duvarın özel kısımlarının fonlanması amacıyla başlatılmıştı.

ABD Başkanı Trump'ın Washington'da "ırkçı söylemleriyle" tartışmalara neden olan baş stratejisti ve Trump'ın seçimleri kazanmasındaki en önemli isimlerden görülen Bannon, 19 Ağustos 2017'de görevinden ayrılmıştı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 01:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1