TRUMP ÖZLÜK SOSYAL MEDYA PLATFORMUNU KURACAĞINI AÇIKLADI

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’ın şahsi hesabını askıya almasının peşi sıra özlük sosyal medya hesabını kuracağını açıkladı.

TRUMP ÖZLÜK SOSYAL MEDYA PLATFORMUNU KURACAĞINI AÇIKLADI
Ankara

Reuters’ın haberine göre, sosyal medya platformları üstünden meydana getirdiği paylaşımlar dolayısıyla hesapları askıya tahsil edilen Trump, kişi sosyal medya platformunu oluşturacağını bildirdi.

Trump'ın "realDonaldTrump" kullanıcı anlı şanlı hesabını "şiddete teşvik" nedeni öne sürülerek askıya meydan Twitter, intihap kampanya kadrosu kabilinden geçer not ve 2,4 milyon takip edeni bulunan "TeamTrump" anlı şanlı hesabı da askıya almıştı.

Twitter, Trump'ın hesabını mihman şekilde askıya almıştı

Sosyal medya platformu Twitter bugün, Trump'ın hesabını mihman şekilde askıya almıştı.

Twitter'ın asayiş kadrosundan meydana getirilen mukayyet açıklamada, "Trump'ın hesabından paylaşmış bulunduğu sonuç mesajları ve bağlamlarını yakından inceledikten ve başta bu paylaşımların elbette aksülamel aldığına baktıktan sonradan hâlâ baş döndürücü sertliği kışkırtı riski dolayısıyla bu hesabı mihman şekilde askıya aldık." ifadesi kullanılmıştı.

Twitter, Trump'ın hâlâ çalışan bulunduğu ve "realDonaldTrump" kullanıcı hesabına erbap hesabını kapatmıştı.

ABD başkanları düşüncesince oluşturulan resmi "POTUS" kullanıcı anlı şanlı hesabın da deli dolu bulunduğu görülmüştü.

Trump'tan Twitter'a "bizi susturamayacaksınız" mesajı

Donald Trump, Twitter'ın bu adımından sonradan meydana getirdiği mukayyet açıklamada, Twitter'ın hesabını askıya alacağını kestirim ettiğini belirterek, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Birçok başka kent ile yazışma halindeydik ve DOĞRU sürede iri ortak duyurumuz olacak. Aynı sürede DOĞRU gelecekte kişi platformumuzu ihdas ihtimallerini de değerlendiriyoruz. Bizi susturamayacaksınız."

"realDonaldTrump" kullanıcı isminde hesabı askıya tahsil edilen Trump, bahis konusu mukayyet açıklamayı Başkanlık makamının resmi hesabı bulunan "POTUS" hesabından paylaşmış fakat çelimsiz müddet sonradan Twitter, Trump'ın bu paylaşımını da silmişti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul