TRUMP VE PENCE KONGRE BASKINININ PEŞİ SIRA GEÇMİŞ KERE ORTAK ARAYA GELDİ

Amerikan basınının Beyaz Saray kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Trump ve Pence'in dakika Oval Ofis'te ortak araya geldiği belirtildi.

TRUMP VE PENCE KONGRE BASKINININ PEŞİ SIRA GEÇMİŞ KERE ORTAK ARAYA GELDİ
Washington

ABD Başkanı Donald Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence'in, güzeşte haftaki Kongre baskınının arkası sıra önceki kere dakika Beyaz Saray'da müşterek araya geldiği ve baskını karşıcı şahısların menfaatlerini asimilasyon etmediğini vurguladıkları bildirildi.

Amerikan basınının Beyaz Saray kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Trump ve Pence'in dakika Oval Ofis'te müşterek araya geldiği belirtildi.

Basına kayıtlı izah karşıcı müşterek yetkili, "Trump ve Pence güzel müşterek musahabe yaptı." ifadesini kullandı.

Trump ve Pence'in doğacak hafta misyonun Joe Biden ve kadrosuna devredilmesini de ele aldığına ayraç fail yetkili, "İkili, güzeşte hafta kanunları çiğneyen ve ABD Kongresini basan kişilerin, 75 milyon Amerikalı kabilinden desteklenen 'Önce Amerika' politikasını yansıtmadığını müşterek kere hâlâ vurguladı." ifadesine toprak verdi.

Trump'ı destekleyen on binlerce fotoğraf 6 Ocak'ta Washington'daki Ulusal Park'ta hep ve ABD Kongresine yürümüştü.

Polis barikatlarını aşan müşterek kadro fotoğraf Kongreye girmiş ve ülkede infiale biçim açan sahneler ortaya çıkmıştı.

Çıkan çatışmalarda birisi kolluk 5 isim cansız ve olayların bastırılması düşüncesince Kongreye ABD Ulusal Muhafız birlikleri atıf edilmişti.

Olayların arkası sıra Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'e vakaları azmettirdiği öne sürülen sebebi ile Trump'ı Anayasanın 25. Maddesi kapsamında görevden alması çağrısında bulunmuştu.

Demokratlar dakika de Trump'a müteveccih azil periyodunun başlatılması düşüncesince değişmeyen tasarısı sunmuştu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 04:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1