TÜRKEVİ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILAN AMERİKA BAŞPİSKOPOSUNU LİNÇ ETTİLER: ERSİN TATAR KINADI

Türkevi'nin açılışına katılan Başpiskopos Elpidoforos, Yunan ve Rumlar taradından linç edildi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, saldırılara tepki gösterdi. Tatar, yapılan çirkin saldırıları kınadığını belirtirken ' uluslararası toplumun d

TÜRKEVİ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILAN AMERİKA BAŞPİSKOPOSUNU LİNÇ ETTİLER: ERSİN TATAR KINADI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, New York'ta Türkevi'nin açılış törenine katılan Amerika Başpiskoposu Elpidoforos'a yönelik Rum-Yunan liderliğinin yaptığı saldırıları kınayarak, "Bu hareketler, Rum ve Yunan taraflarının bağnazlık ve tahammülsüzlüğünün ne düzeyde olduğunu göstermektedir." dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, yaptığı yazılı açıklamada, Türkevi'nin açılışına katılan Başpiskopos Elpidoforos'a yönelik Rum-Yunan liderliğinin yaptığı saldırıları değerlendirdi.

Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak birçok dünya lideri yanında BM Genel Sekreteri'nin de açılışa katıldığını hatırlatarak, "20 Eylül Pazartesi günü Türkevi'nin açılışına katılan Amerika Başpiskoposu Elpidoforos'a gösterilen tepki ve yapılan çirkin saldırıları üzüntüyle karşılıyoruz." ifadelerini kullandı.

"ULUSLARARASI TOPLUMUN DA GEREKLİ SONUÇLARI ÇIKARMASINI BEKLİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Tatar, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1