TÜRKİYE VE RUSYA'DAN LİBYA ANLAŞMASI: FLAŞ AÇIKLAMA GELDİ...

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Libya krizi konusunda Türkiye ile temasların sürdürülmesi konusunda uzlaşıya varıldığını bildirdi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Rus ve Türk yetkililerinin Libya ile ilgili olarak dün başkent Moskova’da istişarelerde bulunduğu anıms

TÜRKİYE VE RUSYA'DAN LİBYA ANLAŞMASI: FLAŞ AÇIKLAMA GELDİ...

Rus delegasyonuna Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Orta Doğu ve Afrika ülkeleri Özel Temsilcisi Mihail Bogdanov, Türk delegasyonuna ise Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal'ın başkanlık ettiği kaydedilen açıklamada, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac ve Tobruk Temsilciler Meclisi (TM) Başkanı Akile Salih'in çatışmaların durdurulmasıyla ilgili daha önce yaptıkları açıklamaların önemi vurgulandı.

LİBYALILAR ARASINDA YAPICI DİYALOĞUN KURULMASINA YARDIMCI OLUNACAK

Açıklamada, "Moskova ve Ankara tüm önde gelen siyasi güçler ve oluşumların katılımıyla Libyalılar arasında yapıcı diyaloğun kurulmasına yardımcı olunması konusunda ileride yaklaşımların koordine edilmesiyle ilgili olduğunu teyit etti." ifadelerine yer verildi.

Almanya'nın başkenti Berlin'de 19 Ocak'ta gerçekleşen konferansın kararlarının uygulanması gerektiğine işaret edilen açıklamada, "Libya krizinin çözümü konusunda Rus ve Türk kurumları arasında temasların sürdürülmesi konusunda uzlaşıya varıldı." bilgisi aktarıldı.

ABD'den darbeci Hafter'e darbe: ABD hukuk devletinin yanındadır Libya ordusu: "Hafter milisleri Sirte'ye girişi engelliyor"

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul