TWİTTER'IN HİSSELERİ TRUMP'IN HESABININ ASKIYA ALINMASININ ARKASI SIRA BEDEL KAYBETTİ

Sosyal iletişim araçları platformu Twitter'ın hisseleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabının mihman namına askıya alınmasının peşi sıra yüzdelik 12'ye derece bedel kaybetti.

TWİTTER'IN HİSSELERİ TRUMP'IN HESABININ ASKIYA ALINMASININ ARKASI SIRA BEDEL KAYBETTİ
Washington

Şirketin New York borsasında muamele gören hisseleri, Trump'ın hesabının temelli şekilde askıya alınmasının arkası sıra düşme gösterdi.

Cuma haset 51,48 dolardan kapanan Twitter'ın pay fiyatı, pazartesi çağ içinde 45,15 dolara denli geriledi ve yüzdelik 12'lik bedel kaybetti.

Sosyal komünikasyon araçları platformu Twitter, cuma namazı haset Trump'ın hesabını temelli şekilde askıya almıştı.

Twitter'ın düzenlilik kadrosundan meydana getirilen bağlanmış açıklamada, "Trump'ın hesabından paylaşmış bulunduğu sonuç mesajları ve bağlamlarını yakından inceledikten ve başta bu paylaşımların kesinlikle tepkime aldığına baktıktan sonraları hâlâ aşırı sertliği kışkırtı riski dolayısıyla bu hesabı temelli şekilde askıya aldık." ifadesi kullanılmıştı.

Twitter, Trump'ın hâlâ çalışan bulunduğu ve "realDonaldTrump" kullanıcı hesabına ehil hesabı kapatırken, Trump'ın seçme kampanya ekibince geçer not ve 2,4 milyon takip edeni bulunan "TeamTrump" hesabını da askıya almıştı.

Trump ise Twitter'ın bu adımından sonraları meydana getirdiği bağlanmış açıklamada, Twitter'ın hesabını askıya alacağını kestirim ettiğini vurgulayarak, "Birçok başka şehir ile enformasyon halindeydik ve andıran sürede şişman ortak duyurumuz olacak. Aynı sürede andıran gelecekte kişi platformumuzu ihdas ihtimallerini de değerlendiriyoruz. Bizi susturamayacaksınız." mesajını vermişti.

"realDonaldTrump" kullanıcı adlı hesabı askıya tahsil edilen Trump, bahis konusu bağlanmış açıklamayı Başkanlık makamının resmi hesabı bulunan "POTUS"tan paylaşmış fakat çelimsiz müddet sonraları Twitter, Trump'ın bu paylaşımını da silmişti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1