TWİTTER, KORONA VİRÜS AŞILARINI GÜVENSİZ BULAN HAMANEY'İN PAYLAŞIMLARINI SİLDİ

Sosyal iletişim araçları platformu Twitter, İran dini önderi Ayetullah Ali Hamaney'in Amerika ve İngiltere'ye ilişik korona virüs aşılarının güvensiz olduğuna bağlı Arapça, İngilizce, Fransızca, Rusça ve İspanyolca dilinde meydana getirdiği paylaşımlarını sildi.

TWİTTER, KORONA VİRÜS AŞILARINI GÜVENSİZ BULAN HAMANEY'İN PAYLAŞIMLARINI SİLDİ

İran dini önderi Ayetullah Ali Hamaney'in değişik dillerde kullandığı Twitter hesaplarından esbak Amerika ve İngiltere'ye ilgilendiren korona virüs aşılarının güvensiz olduğuna bağlı Arapça, İngilizce, Fransızca, Rusça ve İspanyolca icra ettiği paylaşımları silindi. Söz konusu paylaşımların, içtimai iletişim araçları kurallarına karşıt bulunduğu nedeni öne sürülerek silmiş bulunduğu belirtildi. Hamaney'in Farsça dilinde icra ettiği paylaşımına ise dokunulmadı.

Hamaney değişik dillerde icra ettiği paylaşımda, Amerika ve İngiltere'ye ilgilendiren korona virüs aşılarına güvenmediklerini belirterek, "ABD ve İngiltere'ye ilgilendiren korona virüs aşılarının ülkeye ithal edilmesi yasaktır. Eğer Amerika kendisi hakkıyla korona virüs aşısı üretebiliyor olsaydı böylesi ortak halde olmazdı. Fransa'ya da bu mevzuda güvenmiyorum. Başka kaynaklardan inanılır korona virüs aşısı bulunursa bu dava olmaz" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1