UKRAYNA DEVLET BAŞKANI ZELENSKİY'DEN ABD'DEKİ KONGRE İŞGALİNE TEPKİ

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ABD'nin başkenti Washington'da Başkan Donald Trump destekçilerinin Kongre binasına girmesiyle çıkan olaylara ilişkin 'ABD Kongresi’ne yönelik eşi görülmemiş şiddeti sert şekilde kınıyoruz' dedi.

UKRAYNA DEVLET BAŞKANI ZELENSKİY'DEN ABD'DEKİ KONGRE İŞGALİNE TEPKİ
Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ABD'nin başkenti Washington'da Başkan Donald Trump destekçilerinin Kongre binasına girmesiyle çıkan olaylara ilişkin "ABD Kongresi’ne yönelik eşi görülmemiş şiddeti sert şekilde kınıyoruz" dedi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde seçim sonuçlarının tescil edileceği kongre toplantısına yapılan baskın, dünya liderlerinin de gündemindeydi. NATO, Avrupa Birliği ve Avrupa ülkelerinden demokrasiye, seçimlere saygı çağrısı geldi. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ABD'deki kongre işgaline tepki gösterdi. Zelenskiy, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “ABD Kongresi’ne yönelik eşi görülmemiş şiddeti sert şekilde kınıyoruz. Bu korkunç saldırıdan birkaç saat sonra ABD halkının iradesini yansıtan tarihi bir oturum yapan dünyanın en eski ve büyük demokratik kurumunun direncinden ilham alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1