UYUŞTURUCU BARONU EL CHAPO'NUN EVİ PİYANGO İKRAMİYESİ OLUYOR

Meksika, aralarında uyuşturucu baronu El Chapo'nun evinin de bulunduğu, kartelden ele geçirilen ve devlete ait bazı mülkleri yapılacak çekiliş ile piyango ikramiyesi olarak dağıtacak.

UYUŞTURUCU BARONU EL CHAPO'NUN EVİ PİYANGO İKRAMİYESİ OLUYOR

Geçtiğimiz günlerde Meksika Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador yaptığı konuşmada, 15 Eylül'de yapılacak bir çekilişle lüks araziler, lüks daireler, Aztek Stadyumundaki bir loca ve yakalanan kartel liderlerinin konutlarının piyango ikramiyesi olarak dağıtılacağını açıklamıştı. Başkan Obrador ayrıca, halktan çalınan mülklerin piyango ile dağıtılarak, olduğu yere yani halka geri iade edileceğini ve elde edilen gelirle de aşı, ilaç ve bursların finanse edileceğini belirtti.

KONUTUN DEĞERİ 3,8 MİLYON PESO

Obrador'un konuşmasının ardından piyangoda dağıtılacak olan ödüllerin detayları belli oldu. Uyuşturucu kartellerinden ele geçirilen konutlar arasında El Chapo'ya ait 3,8 milyon peso değerinde bir ev ile Göklerin Efendisi takma adıyla tanınan Amado Carrillo Fuentes adlı uyuşturucu baronuna ait 3 bin metrekare arazi üzerine kurulu 77 milyon pesoluk havuzlu jakuzili süper lüks villası da bulunuyor.

Uyuşturucu baronu El Chapo'nun evi piyango ikramiyesi oluyor

LÜKS ARAZİLER DE İKRAMİYE OLARAK DAĞITILACAK

Ayrıca çekilişle Meksika Başkanlığı'na ait Aztek Stadyumunun içinde banyo ve mutfak bulunan 20 kişilik lüks locanın yanı sıra bazı lüks araziler de ikramiye olarak dağıtılacak.

Uyuşturucu baronu El Chapo'nun evi piyango ikramiyesi oluyor

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2021, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1