VAKALARININ DÜŞMEDİĞİ OSAKA KENTİNDE OHAL'İN UZATILMASI GÜNDEMDE

Japonya'nın en kalabalık kentlerinden Osaka'da, kent genelinde düşmeyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayıları nedeniyle, yürürlükte bulunan olağanüstü halin (OHAL) uzatılması için hazırlık yapılıyor. Osaka Valisi Yoşimura Hirofumi, düzenlediği basın toplant

VAKALARININ DÜŞMEDİĞİ OSAKA KENTİNDE OHAL'İN UZATILMASI GÜNDEMDE

Osaka Valisi Yoşimura Hirofumi, düzenlediği basın toplantısında, önceki hafta başından bu yana uygulanan OHAL'e rağmen Kovid-19 vakalarının düşüş trendi göstermediğini kaydetti.

"Rahata kavuşmak ya da mevcut tedbirleri kaldırmak şu an için zor." diyen Yoşimura, merkezi hükümetten Kovid-19'a karşı OHAL'in süresinin kent genelinde uzatılmasını isteyeceğini belirtti.

ÖZEL KRİTERDEN BAHSEDEBİLECEK DURUMDA DEĞİLİZ

Valilik olarak hafta içinde Başbakan Suga Yoşihide ile görüşüleceğini kaydeden Yoşimura, "Çıkış stratejisi olarak ya da OHAL'i sona erdirmek için özel kriterden bahsedebilecek durumda değiliz." dedi.

Vali Yoşimura, OHAL'in uzatılması halinde gerekli önleyici tedbirlerin alınması doğrultusunda, kentin kuzeyi ve batısında yer alan Kyoto ve Hyogo eyaletlerine de danışacağını belirtti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1