VLADİMİR PUTİN'DEN SON DAKİKA İDLİB AÇIKLAMASI GELDİ: KİMSEYLE SAVAŞA GİRMEYE NİYETİMİZ YOK!

İdlib'den son dakika haberleri art arda gelirken, bir flaş açıklama da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den geldi. Putin yaptığı son dakika açıklamasında, 'Rusya'nın kimseyle savaşa girmeye niyeti yok' dedi. Başkan Erdoğan ile Vladimir Putin 5 Mart'ta Moskova'da görüşece

VLADİMİR PUTİN'DEN SON DAKİKA İDLİB AÇIKLAMASI GELDİ: KİMSEYLE SAVAŞA GİRMEYE NİYETİMİZ YOK!

Rusya'dan son dakika açıklamaları peş peşe geliyor! Açıklamayı bizzat Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yaptı. TASS Haber Ajansı'na konuşan Putin, "Rusya'nın kimseyle savaşa girmeye niyeti yok" ifadelerini kullandı. İdlib'deki alçak saldırının ardından Türkiye rejim hedeflerini yerlebir ederken, dünya Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Vladimir Putin arasında yapılacak görüşmeye odaklandı. Erdoğan ve Putin 5 Mart'ta Rusya'nın başkenti Moskova'da görüşecek.

"PUTİN'E ÇEKİLİN ARADAN DEDİM"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan kalleş saldırının ardından yaptığı ilk açıklamada, Putin ile yaptığı telefon görüşmesinin detaylarını aktarmıştı. Erdoğan, "Putin'e çekilin aradan, bizi Esed rejimi ile baş başa bırakın. Sen üs kuruyorsan kur, ama bu duruma karışma" ifadelerini kullanmıştı.

2 BİN 212 REJİM ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Türk Silahlı Kuvvetleri, Bahar Kalkanı Harekatı kapsamında birçok kritik noktayı vururken, rejimin hedefleri kullanılamaz hale geldi. Üsler ve kimyasal tesisler de TSK'nın hedefinde yer aldı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın açıkladığı son bilgiye göre; 2 bin 212 rejim askeri öldürüldü.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı