WASHİNGTON'DAN GELEN YOLCULAR YAŞADIKLARINI ANLATTI

ABD'de Donald Trump destekçilerinin kongre binasını basması ile sonuçlanan protesto gösterileri sırasında başkent Washington'da bulunan ve Türkiye'ye geliş hazırlığı yapan yolcular yaşadıklarını anlattı. Kızını ziyaret için İstanbul'a gelen ABD'li Le

WASHİNGTON'DAN GELEN YOLCULAR YAŞADIKLARINI ANLATTI

Kızını ziyaret için İstanbul'a gelen ABD'li Leigh Byrd "Beni en fazla korkutan şey şehrin dört bir yanında sivil bir huzursuzluk olmasıydı. Bunun olacağını aslında biliyorduk. İnsanlar seçim sonuçlarından mutlu değildi" dedi. Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle dün akşam saatlerinde Washington'dan İstanbul'a gelen Türk ve ABD vatandaşları İstanbul Havalimanı'nda gösteriler sırasında yaşadıklarını anlattı.

BENİM İÇİN KORKUTUCUYDU

Kızını ziyaret etmek için İstanbul'a gelen Leigh Byrd Amerika'da seçim sonuçlarından mutlu olmayan insanların gösteri yaptıklarını belirterek "Önce her şey iyiydi. Barışçıl bir ortam vardı. Daha sonra bu ortam olmadı. Havalimanına giderken yolda çok fazla polis olduğunu gördüm ve havalimanına vardığımda da öyleydi. Çok fazla polis olmasının oluşabilecek her hangi bir olaya karşı önlem olarak bulunduklarını söyledi. Bu benim için korkutucuydu" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1