WASHİNGTON POST YAZDI! TÜRK ORDUSU İLK KEZ BÖLGESEL ETKİ ALANINI BÖYLESİNE GENİŞLETTİ

Washington Post gazetesi,Türk ordusunun bölgesel etki alanını yazdı. Washington Post gazetesinde yer alan haberde; Osmanlı İmparatorluğu'ndan bu yana Türk ordusunun ilk kez bölgesel etki alanını böylesine genişlettiğine dikkat çekildi. Türk askerinin Suriye, Katar, Irak, Somali ve

WASHİNGTON POST YAZDI! TÜRK ORDUSU İLK KEZ BÖLGESEL ETKİ ALANINI BÖYLESİNE GENİŞLETTİ

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin son yıllarda bölgesel etki alanını genişletmesi birçok ülkeyi rahatsız ederken, Ankara'nın adımları da yakından takip ediliyor.

ABD'de yayın yapan Washington Post gazetesi, Türk ordusunun Osmanlı İmparatorluğundan bu yana ilk kez bölgesel etki alanını bu kadar genişlettiğini savundu.

DENGELERİ DEĞİŞTİRDİ

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre; Libya'daki savaşın dengesini değiştirmek için Türkiye'nin bu ülkeye asker gönderdiğini hatırlatan yazıda, "Türk askeri Suriye, Irak, Katar, Somali ve Balkanlar'da faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda, Akdeniz ve Ege'de devriye atıyor" ifadelerine yer verdi.

Türkiye'nin Azerbaycan üzerindeki askeri etkinliğinin de arttığına dikkat çekilen yazıda, "Türkiye'nin bu ülkede bir hava üssüne erişimi var" denildi.

Son dakika haberi: Türkiye'den Doğu Akdeniz'de yeni Navtex ilanı! Doğu Akdeniz'de yeni hamle! Yunan tahrikleri kayıt altında... Son dakika: Yunanistan'dan Doğu Akdeniz'de yeni provokasyon! O bölgeye asker gönderdiler

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul