YÖNETMENİN ÖLDÜĞÜ 'RUST' FİLMİNİN SETİNDE DAHA ÖNCE DE GERÇEK MERMİ KULLANILMIŞ

ABD'li ünlü aktör Alec Baldwin'in çekimler sırasında kullandığı silahla görüntü yönetmeninin ölümüne ve yönetmenin yaralanmasına yol açtığı 'Rust' filminin setinde, olaydan günler önce yine dolu silahın ateşlendiği iddia edildi.

YÖNETMENİN ÖLDÜĞÜ 'RUST' FİLMİNİN SETİNDE DAHA ÖNCE DE GERÇEK MERMİ KULLANILMIŞ

Los Angeles Times gazetesinin haberine göre, "Rust" filminin çekimleri sırasında yaşanan ölümcül kazadan 5 gün önce, Baldwin'in dublörüne güvenli olduğu söylenen silah iki el ateşlendikten sonra içinde gerçek mermi olduğu anlaşıldı.

"ORTAM GÜVENLİ DEĞİL"

Haberde, 16 Ekim'de yaşanan olaydan sonra bir set çalışanının üretim müdürüne gönderdiği mesajda "Üçüncü kez kazara silah ateşlendi. Ortam güvenli değil." yazdığı ifade edildi.

YAPIMCILARIN HABERİ OLMAMIŞ

Olaydan sonra soruşturma başlatılıp başlatılmadığı öğrenilemezken, filmin yapımcıları setteki güvenlik sorunlarından haberdar olmadıklarını açıkladı.

Yönetmenin öldüğü 'Rust' filminin setinde daha önce de gerçek mermi kullanılmışHalyna Hutchins

BALDWİN'E GERÇEK MERMİ VERİLİP "GÜVENLİ" OLDUĞU SÖYLENMİŞ

Baldwin, New Mexico eyaletinde "Rust "isimli film çekimleri sırasında kullandığı silahla 42 yaşındaki Görüntü Yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne neden olmuş, yaralanan 48 yaşındaki Yönetmen Joel Souza hastaneye kaldırılmıştı.
Mahkeme kayıtlarına göre, Baldwin, içinde gerçek mermi bulunduğu anlaşılan silahı kendisine yönetmen yardımcısının verdiğini ve "güvenli" olduğunu söylediğini belirtmişti.

Yönetmenin öldüğü 'Rust' filminin setinde daha önce de gerçek mermi kullanılmışYönetmenin öldüğü 'Rust' filminin setinde daha önce de gerçek mermi kullanılmış Yönetmenin öldüğü Rust filminin setinde daha önce de gerçek mermi kullanılmış

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2021, 02:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1