YOUTUBE ERMENİSTAN'A BAĞIŞ TOPLAYAN MÜZİK GRUBUNA ARKA ÇIKTI

ABD'deki Ermeni –Amerikan müzik grubu System of a Down 15 yıl aradan sonra piyasaya geri döndü. Müzik grubu klibinde Azerbaycan'daki sivilleri hedef alan Ermenistan'a bağış  toplamak içi çağrıda bulunurken, Yotube da videonun yayınlanmasına sessiz kaldı.

YOUTUBE ERMENİSTAN'A BAĞIŞ TOPLAYAN MÜZİK GRUBUNA ARKA ÇIKTI

Sosyal medya platformu Facebook ve Twitter'ın ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim sürecindeki tweetlerinin neredeyse yarısını sansürledi. Sosyal medya platformlarının çifte standart uygulamalarına Youtube da katıldı.Youtube, Ermenistan'ın 27 Eylül'den bu yana Azerbaycan'daki sivillere yönelik soykırımına arka çıktı.


15 YIL SONRA PROVOKASYON İÇİN DÖNÜŞ YAPTI


ABD’nin Kaliforniya eyaletinde 1994 yılında kurulan Ermeni –Amerikan müzik grubu "System of a Down" 15 yıl aradan sonra piyasaya dönme kararı aldı. Müzik grubunun ilk icraatı ise, Azerbaycan tarafından hezimete uğrayan Ermenistan ordusu için bağış toplamak oldu. Müzik grubu 27 Eylül'den bu yana Azerbaycan'daki sivilleri hedef alan Ermenistan'ı haklı gösterme çabası için klip çıkardı.Klipte işgal altındaki Dağlık Karabağ'da cephede olan Ermenistan askerlerinin görüntülerine de yer verildi.


MÜZİK GRUBU ERMENİSTAN İÇİN BAĞIŞ TOPLIYOR


Kliplerini YouTube üzerinden yayınlayan grup, "Yıllar sonra 2 yeni şarkı yayınladık. Şarkılarımızda Karabağ ve Ermenistan’dan bahsettik. Destek bekliyoruz.Yardımlar Karabağ ve Ermenistan’daki ihtiyaç sahipleri ve askerler için kullanılacak" ifadeleri yer aldı. Müzik grubu ayrıca, şarkıların indirilmesini de ‘hayır işi’ olarak nitelendirildi.


YOUTUBE'TAN ÇİFTE STANDART


YouTube’un bağış kampanyası başlatan müzik grubuna tüm dünyanın tanık olduğu Ermenistan'ın Azerbaycan'daki sivillere yönelik saldırılarına rağmen sessiz kaldı.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2020, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1