YUNAN UZMANDAN TÜRKİYE İTİRAFI: BİZ DAĞILDIK, TÜRKİYE GÜÇLENDİ...

Avrupa İşleri Profesörü ve Uluslararası İlişkiler Analisti, Jeopolitik Güvenlik Uzmanı Dr. Giorgos Filis'ten çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.Türkiye 1974 sonrası büyük bir savunma sanayisi oluşturarak, güçlendi” dedi.'Türkler kendilerini artık güçlü hissedi

YUNAN UZMANDAN TÜRKİYE İTİRAFI: BİZ DAĞILDIK, TÜRKİYE GÜÇLENDİ...

Avrupa İşleri Profesörü ve Uluslararası İlişkiler Analisti, Jeopolitik Güvenlik Uzamanı Dr. Giorgos Filis, Yunan haber sitesi Pentapostagma'dan Andreas Mountzouroulias'a verdiği röportajında ABD'deki siyasi kriz ve Yunanistan-Türkiye ilişkileri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Filis açıklamalarında Yunan firkateyni Limnos ile Türk fırkateyni Kemal Reis'in "Çarpışması" olayı sonrası Başbakan Miçotakis Türkiye'den özür dilediğini hatırlatırken Türkler kendilerini güçlü hissediyor. Güçlendiler. Önceki yıllarda, bazı Yunan hükümetleri savunma sanayisini geliştirmek için hamleler yaptı. Ama hepsi dağıldı! Sanki ülke büyük güçlerden bağımsızlık kazanmak istemiyor. Yunan devleti istediği zaman yapabilir. İnsan kaynağı mevcut ama siyasi irade yok" dedi.

TÜRKİYE'DEN ÖZÜR DİLEMİŞTİK

Yunanistan'ın Türkiye ile 2021 yılında ufak bir çatışma yaşayacağını ileri süren Giorgos Filis, "Türkiye ile büyük bir savaşta bulunmayacağız. Yunan firkateyni Limnos ile Türk fırkateyni Kemal Reis'in "Çarpışması" olayı yaşandığında, Başbakan Miçotakis Türkiye'den özür diledi. Bunu hatırlatırım" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1