Yunanistan'da halk ayaklandı polisle kavga etti!

Yunanistan'ın başkenti Atina'da ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'de gerçekleştirdiği operasyonu protesto eden göstericiler Harry Truman'ın heykelini yıkmak istedi. Gösterilere müdahale eden polis ile halk arasında arbede çıktı

Yunanistan'da halk ayaklandı polisle kavga etti!

Yunanistan'ın başkenti Atina'da, ABD'nin Suriye operasyonunu protesto eden göstericilerle polis arasında arbede yaşandı. Yunanistan Komünist Partisinin çağrısıyla kent merkezinde toplanan göstericiler, ABD'nin Suriye'de Beşşar Esad rejimine yönelik operasyonunu protesto etmek üzere ABD'nin Atina Büyükelçiliğine yürüdü.

TRUMAN HEYKELİNİ YIKMAK İSTEDİLER

Yürüyüş sırasında göstericilerden bir grup, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı binalarına yakın bir bölgede bulunan ABD'nin eski Başkanı Harry Truman'ın heykelini yıkmak istedi.

Heykelin kollarına ip bağlayan grup, demir kesme testeresiyle heykelin ayaklarını kesmeye başladı. Yunan çevik kuvvet ekipleri, gruba göz yaşartıcı gaz ve coplarla müdahalede bulundu.

AMERİKAN VE FRANSIZ ELÇİLİKLERİNE DE SALDIRDILAR

Heykele zarar vermeye çalışan grupla onları önlemeye çalışan polisler arasında arbede yaşandı. Çıkan arbedede bazı göstericilerin yaralandığı bildirildi. Göstericiler ayrıca Amerikan ve Fransız elçilikleri ve AB bürolarının bulunduğu binalara yumurta ve boyalarla saldırıda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı