YUNANİSTAN'DAN AB'YE 'GÖÇMEN' ÇAĞRISI: TÜRKİYE İLE YAPICI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞILMAL

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, göç sorunu konusunda Avrupa Birliği'ne çağrıda bulundu. Göç sorununun yönetiminde Türkiye'nin önemli rolü olduğunu belirten Miçotakis, 'Türkiye ile yapıcı bir şekilde çalışması için ısrar ediyorum' dedi. Yunanistan Başbakanı M

YUNANİSTAN'DAN AB'YE 'GÖÇMEN' ÇAĞRISI: TÜRKİYE İLE YAPICI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞILMAL

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Atina Demokrasi Forumu'nda yaptığı konuşmada, Fransa ile hafta başında imzaladığı savunma iş birliği anlaşması, sığınmacı sorunu, koronavirüs salgını ile mücadele ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Miçotakis, göçmen sorununun yönetiminde Türkiye'nin rolüne dikkat çekti.

"BAZI AB ÜLKELERİ SIĞINMACI KONUSUNDA DAYANIŞMAYA YANIŞMIYOR"

Başbakan Miçotakis, Yunanistan'ın düzensiz göç akınına karşı sınırlarını korumaya devam edeceğini, 2020'deki olayların tekrarlanmasına izin vermeyeceklerini savunarak, bazı Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin sığınmacı sorununda dayanışmaya yanaşmadığını kaydetti.

GÖÇ SORUNUNUN YÖNETİMİNDE TÜRKİYE'NİN ÖNEMLİ ROLÜ VAR"

Miçotakis, "Göç sorununun yönetiminde Türkiye'nin oynadığı önemli rolü hep açık bir şekilde ifade ettim, bu nedenle Avrupa'ya Türkiye ile yapıcı bir şekilde çalışması için ısrar ediyorum." ifadesini kullandı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2021, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1