YUNANİSTAN'I KORKU SARDI! MEİS ADASINDAKİ YUNAN ASKERLERİ BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

Türkiye'nin Doğu akdeniz hamleleri sonrası çılgına dönen Yunanistan tarafında provokatif eylemler sürüyor. 28 Ağustos'ta içinde turistlerin de bulunduğu bir feribotla Yunan askerlerinin Meis adasına indiğini duyurmuştu. Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandırmaya yö

YUNANİSTAN'I KORKU SARDI! MEİS ADASINDAKİ YUNAN ASKERLERİ BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

Türkiye'nin Doğu akdeniz hamleleri sonrası çılgına dönen Yunanistan tarafında provokatif eylemler sürüyor. 28 Ağustos'ta içinde turistlerin de bulunduğu bir feribotla Yunan askerlerinin Meis adasına indiğini duyurmuştu. Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandırmaya yönelik adımına Türkiye'den çok sert tepki gelmişti. Bakan Çavuşoğlu, Yunan provokasyonuna ilişkin "Meis Adası'nda anlaşmalardaki limiti aşan silahlandırmalar olursa kaybeden Yunanistan olur" ifadelerini kullandı.

TRT World ekibi, Antalya'nın Kaş ilçesinden 2 kilometre uzaklıktaki Meis Adası'nda devriye gezen Yunan askerlerini görüntüledi.

Fransız haber ajansı AFP, 28 Ağustos'ta servis ettiği fotoğraflarda Yunan askerlerinin, içinde turistlerin de bulunduğu bir feribotla Meis adasına indiğini duyurmuştu.

KAŞ'A YALNIZCA 2 KİLOMETE UZAKLIKTA

Yunanistan'ın askeri sevkiyat yaptığı haberleriyle gündeme gelen, Türkçe adı Kızılhisar olan Meis Adası, Türkiye kıyılarından Antalya'nın Kaş ilçesine sadece 2,1, Yunanistan'ın ana karasına ise 580 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul