AKIL EŞ ANLAMLISI - AKIL KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Akıl kelimesinin eş anlamlısının ne olduğu gerek eğitim - öğretim kurumlarında gerekse gündelik yaşamda karşımıza çıkmaktadır. Akıl kelimesinin eş anlamlısı ve ne anlama geldiğiyle ilgili detayları öğrenmek veya hafıza tazelemek isteyenler Akıl Eş Anlamlısı Nedir? soru

AKIL EŞ ANLAMLISI - AKIL KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Akıl kelimesinin eş anlamlısı okullarda, gündelik yaşamda karşımıza çıkmaktadır. En basit örneğiyle bulmacalardan aşina olduğumuz anlamdaş kelimeyi öğrenmek ve bilgisini tazelemek isteyenler Akıl Eş Anlamlısı Nedir? sorusuna Türk Dil Kurumu (TDK) sözlükleri başta olmak üzere pek çok kaynaktan yanıt aranmaya devam ediliyor. Öğrencilerin Türkçe derslerinde, kimi zamanda sınavlarda karşısında çıkan Akıl Kelimesinin Eş Anlamlısı Olan Sözcük ile ilgili araştırılan Akıl Eş Anlamlısı Nedir? sorusunun yanıtları burada yer alıyor.

AKIL EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Gündelik hayatın hemen her noktasında karşımıza çıkan eş anlamlı (anlamdaş) kelimelerin hangi kelimelerle eşleştiği çoğu zaman tam olarak bilinemiyor. Bu kapsamda ele aldığımız akıl kelimesinin eş anlamlısı olarak "us" kelimesi kullanılmaktadır. Akıl ve Us kelimeleri anlamca birbirlerini karşılamakta ve aynı şeyi ifade etmektedirler.

Akıl kelimesinin İngiliz dilindeki karşılığı ise "mind"'dır.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1