AKRABA EŞ ANLAMLISI NEDİR? AKRABA KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI

Bazı zamanlar günlük hayatta kelimelerin eş anlamlı kelimelerini kullanmaya ihtiyaç duyulur. Bu tarz durumlarda Türk Dil Kurumu’nun belirlemiş olduğu eş anlamlı sözcükler değerlendirilebilir. Buna göre akraba kelimesinin eş anlamlısı nedir? Akraba kelimesinin anlamdaşı olan sö

AKRABA EŞ ANLAMLISI NEDİR? AKRABA KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI

Günlük hayat içerisinde akraba sözcüğü yaygın olarak kullanıldığı anlam kastedilerek kullanılır. Ancak akraba kelimesine alternatif olarak değerlendirebileceğiniz farklı kelimeler de bulunuyor. Bu sözcüğün eş anlamlısı olan kelimeler ile akraba kelimesi anlam ilişkisi yönünden birbirine benzemektedir.

AKRABA KELİMESİNİN ANLAMI

Günlük yaşamda akraba kelimesini çok sık bir şekilde kullanırız. Ancak akraba kelimesini ilk kez duyanlar kelimenin manasını ve dilimize hangi dilden geçmiş olduğunu merak ediyor. Akraba kelimesinin Türk Dil Kurumu'na göre farklı anlamları bulunmaktadır. Türkçede akraba kelimesi tek başına ya da çeşitli cümleler ile birlikte kullanılabilir. Akraba kelimesi dilimize Araplar ile yaşanan kültür etkileşimi sayesinde kazandırılmıştır. Türk Dil Kurumu'na göre ise anlamı şu şekilde açıklanmaktadır:

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2021, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1