AM NE DEMEK, AÇILIMI NEDİR? AM TÜRKÇE’DE NE ANLAMA GELİR?

Ülkemizde olduğu gibi 24 saatlik zaman sistemi kullanılan ülkelerin vatandaşları, İngilizce konuşulan ülkelerdeki 12 saatlik zaman dilimiyle karşılaştığında şaşkınlık yaşayabiliyor. Bu durum, AM ne demek, PM ne demek, AM açılımı nedir gibi soruları doğuruyor. AM Türkçe’

AM NE DEMEK, AÇILIMI NEDİR? AM TÜRKÇE’DE NE ANLAMA GELİR?

İngilizce'de ve İngilizce konuşulan ülkelerde 12 saatlik zaman kullanılması 24 saatlik zaman kullanılan ülkelerde kafa karışıklığına yol açıyor. Bu karışıklığı gidermek adına AM ne demek, PM ne demek, PM ve AM açılımı nedir gibi sorulara yanıt aranıyor. AM Türkçe'de ne anlama gelir sorusunun yanıtı, olası bir yurt dışı ziyaretinde yaşanacak kafa karışıklığını önlüyor.

AM PM FARKI NEREDEN GELİYOR?

12 saatlik zaman, birçok İngilizce konuşulan ülkede ve eski İngiliz sömürgelerinde olduğu gibi birkaç ülkede de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sistemde bir gün AM ve PM şeklinde 12 saatlik iki zaman dilimine ayrılır. AM açılımı Ante Meridiem, PM açılımı Post Meridiem şeklindedir. Latince olan bu tanımlardan AM "öğleden önce", PM "öğleden sonra" anlamına gelmektedir.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2021, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1