ANTALYA NEREDE, HANGİ BÖLGEDE? ANTALYA’NIN ORTALAMA NÜFUSU NEDİR, KAÇ İLÇESİ VARDIR?

Antalya, Türkiye’nin turizm başkenti olarak bilinen bir şehridir. Yaz aylarında Antalya'ya çok sayıda turist gelmektedir. Bünyesinde birçok doğal güzelliği bulundurmaktadır. Antalya hakkında hem yabancı hem de yerli turistler tarafından pek çok merak edilen soru bulunuyor. Bu

ANTALYA NEREDE, HANGİ BÖLGEDE? ANTALYA’NIN ORTALAMA NÜFUSU NEDİR, KAÇ İLÇESİ VARDIR?

Antalya, ülkemizin önemli bir turizm şehridir. Antalya ilimiz Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinden biridir. Yaz aylarında bu şehrimizin nüfusu neredeyse ikiye katlanmaktadır. Bu ilimizin yüz ölçümü 20.177 km2'dir. Bu ilimizin deniz seviyesinden yüksekliği ise 39 metredir.

ANTALYA NEREDE?

Antalya ilimiz, Akdeniz Bölgesi'nde yer alan bir ilimizdir. Toros Dağları, Antalya şehrinin kuzeyine paralel olarak uzanmaktadır. Antalya çevresi geniş ormanlar ile kaplıdır. Antalya'nın batı kısmı Teke yöresi olarak adlandırılmaktadır ve bu yörede birçok plato, havza yer almaktadır. Antalya ilinin güney sınırında Akdeniz, batı sınırında Muğla, kuzey sınırında Burdur ve Isparta, kuzeydoğu sınırında Konya, doğu sınırında ise Karaman ve Mersin illerimiz bulunmaktadır.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1