AÖF sınav sonuçları açıklandı!

AÖF soruları cevapları ne zaman açıklanır sorusu öğrenciler tarafından araştırılıyor. Merak edilen bir diğer konu ise AÖF sınavı sonuçları... Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin heyecanla beklediği sınav sonuçları için henüz bir tarih verilmiş değil. AÖF sınav sonuçlarını ve cevaplarını yayınlandığı andan itibaren haberimizden öğrenebilirsiniz.

AÖF sınav sonuçları açıklandı!

AÖF SINAV SONUÇLARI

AÖF SORU VE CEVAPLAR

Açıköğretim Fakültesi tarafından düzenlenen AÖF güz final sınavı Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilen sınavlarla sona erdi. Sınavdan çıkan öğrenciler sonuçları merak ederken bir yandan da AÖF soru ve cevapları görmek istiyor. Açık Öğretim sınavı güz dönemi final sonuçları ne zaman açıklanacak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. AÖF sınav sonuçlarını ve cevaplarını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

AÖF SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF soru ve cevapları henüz yayınlanmadı ancak birkaç gün içinde yayınlanması bekleniyor. AÖF sonuçlarının açıklanması ise bir süre daha sürecek. Her sınavın ardından “Sonuçlar ne zaman açıklanacak?” konusu gündeme gelirken genellikle AÖF sınav sonuçları 15 gün içinde açıklanıyor. AÖF sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linke tıklayınız.

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.  Sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz. Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

AÖF DERS GEÇME NOTLARI

84 – 100 notları arasında AA harf notu ile öğrenci dersten geçiyor.

77 – 83 notları arasında AB harf notu ile öğrenci dersten geçiyor.

71 – 76 notları arasında BA harf notu ile öğrenci dersten geçiyor.

66 – 70 notları arasında BB harf notu ile öğrenci dersten geçiyor.

61 – 65 notları arasında BC harf notu ile öğrenci dersten geçiyor.

56 – 60 notları arasında CB harf notu ile öğrenci dersten geçiyor.

50 – 55 notları arasında CC harf notu ile öğrenci dersten geçiyor.

46 – 49 notları arasında CD harf notu ile 1,70 koşullu öğrenci dersten geçiyor.

40 – 45 notları arasında DC harf notu ile 1,30 koşullu öğrenci dersten geçiyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı