AYRINTI EŞ ANLAMLISI NEDİR? AYRINTI KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI

Birbirleri yerine kullanılabilecek olan sözcüklerin tamamı eş anlamlı sözcükler olarak adlandırılır. Türkçe dili içerisinde birçok farklı kelime aynı anlama gelebilmektedir. Özellikle ayrıntı sözcüğü ile aynı anlama gelen sözcükler ise çok daha merak edilebiliyor. Ayrınt

AYRINTI EŞ ANLAMLISI NEDİR? AYRINTI KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI

Ayrıntı sözcüğünün bilinen bir farklı eş anlamı bulunmaktadır. Detay, ayrıntı sözcüğünün yerine kullanılabilen ve aynı anlama gelen iki farklı sözcüktür. Ayrıntı kelimesi gündelik yaşam içerisinde oldukça sık bir şekilde kullanılan sözcüklerden biridir. Arapça kökenli bir kelime olmasından dolayı, Türkiye içerisinde yerleşik olarak değerlendirilir.

AYRINTI KELİMESİNİN ANLAMI

Uzun yıllar süresince dilimiz içinde yer alan ayrıntı sözcüğü, yurttaşların gerek sosyal medyada gerekse günlük yaşantılarında kullandığı sözcüklerden biridir. Bununla beraber kelimeden oldukça fazla yararlanılmaktadır.

Türk Dil Kurumuna göre farklı anlamları bulunan ayrıntı sözcüğü, Türkçe içerisinde farklı cümleler ile ya da tek başına kullanılabilir. TDK'ya göre ise ayrıntı kelimesinin anlamı aşağıdaki şekildeki gibidir:

Bir bütünün ehemmiyet olarak ikinci derecede olan ögelerinden hepsi, teferruat, tafsilat, detayBir tiyatro türündeki eserde ana düşünceye yardımcı olan sözcük, cümle veya eşya

AYRINTI EŞ ANLAMLISI

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2021, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1