BAKAN SELÇUK, YAPAY ZEKâ ASİSTANINI TANITTI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yapay zekâ temelli bir program olan 'MEB Asistan'ın tanıtımını yaptı. Selçuk 18 milyon öğrenci, veliler ve 1 milyonu aşan öğretmenin sorularını anında yanıtlamak üzere geliştirildiğini, yapay zekâ sistemi sayesinde kullanıcıları adım ad

BAKAN SELÇUK, YAPAY ZEKâ ASİSTANINI TANITTI
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yapay zekâ temelli bir program olan "MEB Asistan"ın tanıtımını yaptı. Selçuk 18 milyon öğrenci, veliler ve 1 milyonu aşan öğretmenin sorularını anında yanıtlamak üzere geliştirildiğini, yapay zekâ sistemi sayesinde kullanıcıları adım adım yönlendirerek en kısa sürede en doğru cevabı sunduğunu söyledi. Selçuk, "Bakanlık olarak yapay zekânın temelde olduğu dijital dönüşüm yolculuğumuzun yeni bir kilometre taşındayız" dedi. MEB Asistan makine öğrenmesi, doğal dil işleme ile tüm ifadeleri insan gibi algılayabiliyor. Asistanlar her zaman güncel cevapları verebiliyor. MEB Asistan ile öğrencilerin, velilerin, öğretmenlerin ve paydaşların 7/24 olarak MEB'e ulaşımı sağlandı. Kamuda ilk kez yaygın yapay zekâ tabanlı sanal asistan kullanımı oldu. Şu ana kadar 500 bine yakın kullanıcı ve konuşma mevcut.

KURS AÇIKLAMASI
Toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Selçuk, "Devlet ve özel okullarda 8 ve 12'nci sınıflar hariç destekleme ve yetiştirme kursu adı altında yüz yüze eğitime izin verilmeyecek, aksi halde cezai müeyyide uygulaması gerekir" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 07:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul