BURSA NEREDE, HANGİ BÖLGEDE? BURSA’NIN ORTALAMA NÜFUSU NEDİR, KAÇ İLÇESİ VAR?

Osmanlı Devleti için başkentlik yapmış şehirlerden biri olan Bursa, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile çok ünlü olan bir şehrimizdir. Yerli ve yabancı birçok turist tarafından oldukça ilgi görmektedir. Bu ilimiz hakkında merak edilen pek çok soru vardır. Bu sorular aras

BURSA NEREDE, HANGİ BÖLGEDE? BURSA’NIN ORTALAMA NÜFUSU NEDİR, KAÇ İLÇESİ VAR?

Osmanlı Devleti için çok önemli bir şehir olan Bursa yemekleri ile de ön plana çıkan şehirlerimizden birisidir. Türkiye'nin nüfus bakımından kalabalık olan şehirleri arasında yer almaktadır. Bursa ilimizin yüz ölçümü toplam 10.882 km2 dir. Bu ilimizin deniz seviyesinden yüksekliği 155 metre ve il plaka kodu 16'dır.

BURSA NEREDE?

Tarihi ve doğal güzellikleri ile göz kamaştıran bir şehir olan Bursa Marmara Bölgesi'nde yer almaktadır. Bursa bu bölgenin ise Güney Marmara Bölümü'nde bulunur. Bursa ilimize sınır komşuluğu eden iller ise şu şekildedir; kuzey sınırında Yalova, kuzeydoğu sınırında Kocaeli ve Sakarya, doğu sınırında Bilecik, güney sınırında Kütahya ve batı sınırında Balıkesir. Ayrıca kuzeyinde Marmara Denizi ile de sınırı bulunmaktadır.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1