ÇANKIRI NEREDE, HANGİ BÖLGEDE? ÇANKIRI'NIN ORTALAMA NÜFUSU NEDİR, KAÇ İLÇESİ VAR?

Çankırı, yemekleri ve tarihi dokusu ile meşhur olan bir şehrimizdir. Birçok tarihi eserler, anıtlar ve siteleri sınırları içerisinde barındırmaktadır. Çankırı hakkında merak edilen birçok soru bulunmaktadır. Bu sorulardan bazıları ise Çankırı nerede, hangi bölgede, Çankır

ÇANKIRI NEREDE, HANGİ BÖLGEDE? ÇANKIRI'NIN ORTALAMA NÜFUSU NEDİR, KAÇ İLÇESİ VAR?

Çankırı ilimiz özellikle tarihi ve doğal dokusu ile ön plana çıkan illerimizden birisidir. Çankırı ilimiz Türkiye'nin en az kalabalık olan şehirlerden birisi olarak bilinmektedir. Bu güzide ilimizin yüz ölçümü 7.542km2 dir. Bu şehrimizin deniz seviyesinden yüksekliği 730 metredir ve il plaka kodu 18 dir.

ÇANKIRI NEREDE?

Tarihi ve doğal güzellikleri ile ön planda olan şehirlerimizden biri olan Çankırı, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesi'nde bulunmakta olan bir ildir. Orta Anadolu'nun kuzeyinde bulunur. Kızılırmak ile Batı Karadeniz havzaları arasında yer almaktadır. Çankırı'ya komşu iller ise kuzey sınırında Karabük ve Kastamonu, doğu sınırında Çorum, güneydoğu sınırında Kırıkkale, güney sınırında Ankara ve batı sınırında Bolu illeridir. Şehrin kuzeyinde bulunan ilçeleri ise Karadeniz bölgesinde yer alır.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1