DENİZLİ NEREDE, HANGİ BÖLGEDE? DENİZLİ’NİN ORTALAMA NÜFUSU NEDİR, KAÇ İLÇESİ VAR?

Denizli, Türkiye’nin en büyük illeri arasındadır. Ticaret, sanayi ve ihracatın önemli bir merkezidir. Ayrıca Pamukkale gibi doğal güzellikleri ile de ön plana çıkan bir şehrimizdir. Yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çekmekte olan Denizli hakkında Denizli nerededir, hangi

DENİZLİ NEREDE, HANGİ BÖLGEDE? DENİZLİ’NİN ORTALAMA NÜFUSU NEDİR, KAÇ İLÇESİ VAR?

Denizli; ticaret, sanayi, ihracat ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir şehrimizdir. Özellikle Pamukkale ve yer altı kaynakları ile birçok turisti kendisine çekmektedir. Denizli Türkiye'nin kalabalık sayılabilecek şehirleri arasında bulunmaktadır. Denizli'nin yüz ölçümü ise 12.134 km2 dir. Bu şehrimizin deniz seviyesinden yüksekliği 354 metre ve il plaka kodu 20 dir.

DENİZLİ NEREDE?

Denizli doğal güzellikleri ile ön plana çıkmış olan bir ilimizdir. Bu ilimiz Anadolu Yarımadası'nın güneybatısında Ege Bölgesi'nin ise de güneydoğusunda bulunmaktadır. Ege Bölgesi ile Akdeniz Bölgesi arasında yer almaktadır fakat Ege Bölgemize bağlıdır. Ama her iki bölgede de bulunan Denizli; batı sınırında Aydın ve Manisa, güney sınırında Muğla, kuzey sınırında Uşak ili ile komşudur.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1