DÜŞÜNCE EŞ ANLAMLISI – DÜŞÜNCE KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Düşünce sözcüğü, eş anlamlı kelimeler arasında yer alır. Dilimizin zenginliğinin göstergelerinden biri olan bu kelime, çok sayıda eş anlamlı sözcüğe sahiptir. “Düşünce eş anlamlısı nedir?” sorusu öğrenciler ve dil meraklıları tarafından sıkça aratılıyor. İşte

DÜŞÜNCE EŞ ANLAMLISI – DÜŞÜNCE KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Düşünce kelimesinin eş anlamlısı olan birden fazla sözcük vardır. Bu kelimeler birbiri yerine kullanılır ve cümlede anlam değişimine yol açmaz. Düşüncenin eş anlamlısı olan sözcükler yıllardır dilimizde varlığını koruyan ve günümüzde de kullanımda olan sözcüklerdir. İşte düşünce eş anlamlısı sözcük!

DÜŞÜNCENİN EŞ ANLAMLISI NEDİR? YERİNE HANGİ SÖZCÜKLER KULLANILABİLİR?

Düşünce eş anlamlısı olarak ilk akla gelen kelime "fikir"dir. Bunun dışında düşüncenin eş anlamlısı olarak ide, idea, kanı, kanaat, görüş kelimeleri de gösterilebilir.

DÜŞÜNCENİN ANLAMI NEDİR?

Düşüncenin anlamı Türk Dil Kurumu tarafından "Uzay ve zamanın ötesinde, öznenin dışında, kendiliğinden var olan, duyularla değil, yalnızca ruhen algılanabilen asıl gerçeklik" şeklinde belirtilmiştir. Düşünce kelimesinin anlamı soyut olmakla birlikte bu kelimeye günlük konuşma dilinde sıklıkla yer verilmektedir.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 19:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1