EĞİTİMCİ YAZAR FEHMİ DEMİRBAĞ'DAN LİSE ÖĞRENCİLERİNE OKUMA TAVSİYESİ

Eğitimci Yazar Fehmi Demirbağ, 27 Ekim 2021 Çarşamba günü Erdemli Gençlik semineri için Sultanbeyli Şehit Muhammed Fazlı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeydi.

EĞİTİMCİ YAZAR FEHMİ DEMİRBAĞ'DAN LİSE ÖĞRENCİLERİNE OKUMA TAVSİYESİ

Lise öğrencilerinin ve öğretmenlerin katıldığı ve ilgiyle takip ettiği seminerde birçok güzellik yaşandı.

Erdemli Gençlik semineri izlenmeye değer, ilgi çekici etkinlikleri ve farklı sunumuyla öğrenciler tarafından büyük bir beğeniyle karşılandı.  

"OKUMA ALIŞKANLIĞINIZ OLSUN!"

İnsanların en değerli varlığının zaman olduğunu belirten Demirbağ, "Zamanı iyi değerlendirmelisiniz. Bizim en büyük sorunlarımızdan biri de vaktimizi doğru değerlendirmeyip, bilgiye mesafeli kalmak; çok okumamak...

İstatistiklere göre Türkiye'de nüfusun sadece yüzde üçünde kitap okuma alışkanlığı var. Kur'an-ı Kerim'in ilk ayeti okudur. Ancak biz Kur'an-ı Kerim'i sadece ölüm olduğu zaman elimize alıyoruz dedi.

Küskün öğrencileri barıştıran, katılımcılara oyuncak arabadan, oyuncak uçağa kadar hediyeler veren Demirbağ, öğrencilerden oluşan Bilim, Kültür, Edebiyat ve Film gibi çeşitli kulüplerin kurulmasına da öncü oldu. Yaklaşık üç saat süren programda milli, manevi duyguları harekete geçirecek çok sayıda etkinlik yapan Demirbağ, kumbara etkinliği ile okuldan mezun olan üniversite öğrencilerine burs olarak verilmek üzere yaklaşık bin liralık yardımın toplanmasına da vesile oldu.

Eğitimci Yazar Fehmi Demirbağ, öncülük yaptığı çalışmaları takip etmek ve kulüp çalışmalarına destek olmak amacıyla 15 20 gün sonra okulu tekrar ziyaret edeceğini vurgulayarak semineri bitirdi. Seminer sonrasında öğrencilerin imza isteğine de kayıtsız kalmayarak birçok öğrencinin kitabını imzaladı.

Okul müdürü program sonu Fatih Keleş programa katılım sağlayan Fehmi Demirbağ’a, Türkiye Eğitime Destek Platformu Zeynel Önal’a İlim Yayma Cemiyeti Sultanbeyli şubesinden Efrail Zengin’e, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Özdemir’e ve öğretmenlere teşekkür etti.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 04:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1