ESER EŞ ANLAMLISI – ESER KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Emek sonucu ortaya konan ürün olarak bilinen eser eş anlamlısı merak edildi. Birden fazla eş anlamlısı bulunan bu kelime pek çok anlamı ifade etmektedir. Öte yandan hem soyut hem de somut anlamları üzerinde farklı amaçlara göre kullanılabilmekte olan bu kelime aynı zamanda özel is

ESER EŞ ANLAMLISI – ESER KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Pek çok farklı anlamı bulunan, özel isim olarak da kullanılabilen, hem soyut hem de somut kullanımı olan eser eş anlamlısı sorgulanıyor. Günümüzde günlük hayatta sıkça kullanılan kelimeler arasında yer almasından dolayı bu kelimenin yerine geçecek ve anlam kaybı yaşanmayacak yeni kelimeler için eş anlamlı kelimeler alternatif olarak tercih edilebilmektedir. Bu kapsamda; eser eş anlamlısı nedir? Eserin eş anlamlısı olan sözcük hangisidir?

ESER EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Eser kelimesinin birden fazla eş anlamlısı olan sözcük bulunmaktadır. Bunlar; yapıt, yazıt, kitabe, ilahi gibi kelimelerdir. Bu kelimeler kullanım amacına göre değerlendirilmekte olup eser kelimesi yerine anlam kaybı yaşatmayacak alternatif kelimeler arasında yer alırlar. Ancak Türk Dil Kurumu açısından eser eş anlamlısı "yapıt" sözcüğü olarak kabul edilmiştir.

ESER NEDİR?

Emek sonucu ortaya çıkan ürün ya da yapıt olarak kabul edilir. Birden fazla anlamı bulunmakla birlikte soyut ve somut kavramlar için de kullanılabilir. Eser kelimesi anı zamanda özel isim olarak kişilere verilmektedir.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1