EV EŞ ANLAMLISI – EV KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Gündelik hayatımızda dile gelen kelimelerden ev eş anlamlısı ile de sıklıkla kullanılabiliyor. Bir kimsenin ya da bir ailenin oturduğu, içinde yaşadığı yer, konut anlamlarını taşıyan evin eş anlamlısı olan sözcük birden fazladır. Özellikle eğitim hayatına devam eden ilkok

EV EŞ ANLAMLISI – EV KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Bir ailenin yaşayabileceği şekilde tasarlanan yapı anlamına gelen ev eş anlamlısı ile merak edilir. Günlük hayatta çok sık kullandığımız kelimeler anlam bakımından aynı fakat yazılışları farklı kelimeler ise eş anlamlıdır. Türk Dil Kurumu sözlüğünde bakarak kolaylıkla bulabileceğimiz ev kelimesinin eş anlamlısı olan sözcük birden fazladır. Ev eş anlamlısı nedir? Evin eş anlamlısı olan sözcük ne?

EV EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Anlamdaş ifadesiyle de bilinen eş anlamlı kelime grupları yazılışları aynı olan ancak anlamları aynı veya çok yakın olan kelimeleri ifade etmektedir. Bu konuda birçok farklı örnek yer alırken genellikle Türkçe kelimelerin eş anlamlıları yabancı kökenli olarak karşımıza çıkmaktadır. Ev kelime olarak yaşanılan yeri tarif ediyorsa eş anlamları; hane, konut, mekan, ocak ve yuva olarak sıralanmaktadır.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1