FİKİR EŞ ANLAMLISI – FİKİR KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Dilimize Arapça’dan geçen fikir eş anlamlısı sorgulamaları yapılmaya başlandı. Günlük hayatta sıkça tercih edilen kelimeler arasında yer alması ile bilinirken bu kelimenin eş anlamlısı olan sözcük de bulunmaktadır. Bilindiği üzere; yazılışları ve okunuşları farklı anl

FİKİR EŞ ANLAMLISI – FİKİR KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Türkçede pek çok kelimenin eş anlamlısı bulunmaktadır. Eş anlamlı kelimeler birbirleri yerine alternatif sözcükler olarak tercih edilebilirler. Öte yandan cümle içerisinde ya da tek başına kullanıldıklarında anlam kayması yapmadıkları gibi tek başlarına da kullanıldığında anlam ifade etmektedirler. Eş anlamlı kelimeler arasında yer alan bir sözcük de fikir sözcüğüdür. Bu kapsamda; fikir eş anlamlısı nedir? İşte fikir kelimesinin eş anlamlısı olan sözcük!

FİKİR EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Fikir kelimesinin iki tane eş anlamlısı olan sözcük bulunmaktadır. Bunların ilki ve en bilineni "düşünce" kelimesidir. Düşünce kelimesi aynı zamanda fikir demek olduğundan birbirleri yerine kullanılabilirler. Bir diğer fikir eş anlamlısı ise "İde" sözcüğüdür. İde kelimesi de fikir kelimesi yerine kullanılabilir ve anlam bütünlüğünü bozmaz.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1