HAFIZA EŞ ANLAMLISI – HAFIZA KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Eş anlamlı yani anlamdaş sözcüklerle gün içinde sıkça karşılarız. Gündelik hayatta en çok karşılaştığımız kelimelerden biri olan hafızanın eş anlamlısı olan sözcüğü ise merak ederiz. Yaşananları, öğrenilen konuları, bunların geçmişle ilişkisini bilinçli olarak

HAFIZA EŞ ANLAMLISI – HAFIZA KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Yaşananları, öğrenilen konuları, bunların geçmişle ilişkisini bilinçli olarak zihinde saklama gücüne hafıza denir. Bazı kelimelerin eş anlamlısı akılları karıştırabilmektedir. Eş anlamlısı hakkında en çok araştırma yapılan kelimelerden bir tanesi de hafıza kelimesi eş anlamlısıdır. Gün içerisinde sıklıkla karşımıza çıkan eş anlamlı kelimeler yazılış ve okunuşları bakımından farklı fakat anlam olarak aynı olduğunu ifade etmektedir. Peki hafıza eş anlamlısı nedir? Hafıza kelimesinin eş anlamlısı olan sözcük hangisidir?

HAFIZA EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Hafıza eş anlamlısı bellek, kelimesidir. Bellek ya da hafıza, yaşananları, öğrenilen konuları, bunların geçmişle ilişkisini bilinçli olarak zihinde saklama gücüdür. Yazılış ve okunuşları bakımından farklı fakat anlamca aynı kelimelere eş anlamlı kelimeler denirken bu tür kelimeler birbirlerinin yerini tutabilir.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2021, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1