HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ TEKNOFEST’E EN ÇOK PROJE SUNAN VAKIF ÜNİVERSİTESİ OLDU

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) TEKNOFEST 2021’e 235 proje ile katılarak, vakıf üniversiteleri arasında en çok proje başvurusu yapan üniversite oldu. HKÜ, festival kapsamındaki yarışmalarda, ‘İnsanlık Yararına Teknoloji’ de dâhil olmak üzere 6 farklı kategoride finale kald

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ TEKNOFEST’E EN ÇOK PROJE SUNAN VAKIF ÜNİVERSİTESİ OLDU

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin akademik paydaşları arasında olduğu, Türkiye'nin en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Atatürk Havalimanı'nda düzenlendi.

T3 Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın öncülüğünde hayata geçen TEKNOFEST 2021'e, öğrenci ve akademisyenleri tarafından geliştirilen 235 teknolojik ürünle katılan HKÜ, vakıf üniversiteleri arasında en çok proje başvurusu yapan üniversite oldu. Önceki yıl Gaziantep'te düzenlenen TEKNOFEST yarışmalarına 43 proje ile katılan HKÜ, güçlendirdiği takımlarıyla performansını da yükselterek başvuru sayısını 5,5 kat artırmayı başardı. HKÜ, TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarına öğrencilerinin yaptığı 1400'ün üzerinde başvuruyla da ayrı bir rekor kırdı.

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINDAN SU ALTI DRONE ARACINA KADAR 235 PROJE İLE 6 FARKLI FİNAL BAŞARISI

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1