HEMŞİRELİK EĞİTİMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ayla Yava ve Doç Dr. Betül Tosun’un yürütücü ve Dr. Ezgi Dirgar’ın araştırmacı olarak görev aldığı BENEFITS (Better & Effective Nursing Education for Improving Tran

HEMŞİRELİK EĞİTİMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Hemşirelik eğitimine katkı sağlamak, transkültürel hemşirelik eğitimi için hemşirelik öğrencilerine kapsamlı bir müfredat oluşturmak ve farklı kültürlerden gelen toplumların daha iyi bir hemşirelik bakımı almasını sağlamak amacıyla yürütülen proje için; Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile birlikte yerli ve yabancı diğer ortakların da katılım sağladığı kapsamlı bir gözden geçirme toplantısı Gaziantep'te gerçekleştirildi.

Katılımcıların bir kısmının yüz yüze bir kısmının da pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak katıldığı BENEFITS Projesi'nin toplantısında, hemşirelerin lisans eğitiminde aldığı kültürlerarası iletişim ve kültürel yeterliliği kazandırmaya yönelik uygulamaların geliştirilmesi ve desteklenmesi ele alındı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1