HİKAYE EŞ ANLAMLISI NEDİR? İŞTE HİKAYENİN EŞ ANLAMLISI OLAN SÖZCÜK

Eş anlamlı kelimeler, eğitim öğretim hayatında karşımıza çıkabildiği gibi gündelik hayatımızda da çoğu kez konuşma ve yazma dillerinde kullanmaktayız. Hikaye kelimesinin eş anlamlısı olan sözcük en fazla kullanılanlar arasında yer alırken TDK ile Hikaye Eş Anlamlısı Ned

HİKAYE EŞ ANLAMLISI NEDİR? İŞTE HİKAYENİN EŞ ANLAMLISI OLAN SÖZCÜK

Hikaye kelimesinin eş anlamlısı olan sözcük, eğitim-öğretim kurumlarındaki Türkçe derslerinde konu olarak öğrencilere aktarılırken, günlük yaşamda konuşma ve yazı dillerinde de yer alırken ,en basitinden bulmaca çözerken de karşımıza çıkabilmektedir. Bu bilgilerle hayatının herhangi bir bölümünde kullanmak durumunda olduğumuz Hikaye kelimesinin eş anlamlısı olan sözcüğü öğrenmek isteyenler Türk Dil Kurumu (TDK) güncel Türkçe sözlük bilgilerine erişmek amacıyla Hikaye Eş Anlamlısı Nedir? sorusu üzerinden yoğun araştırmalarına devam ediyor.

HİKAYE EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Türkçe'ye Arapça'dan geçmiş bir kelime olan Hikayenin Türk Dil Kurumu (TDK) güncel Türkçe sözlükte yer alan bilgilere göre anlamdaşı (eş anlamlısı)

OlayÖyküEpikriz

olarak yer alıyor.

Türkçe'de kurallı ve anlamlı olarak kurulan bir cümlede Hikaye kelimesi yerine yukarda yer alan kelimelerin koyulması durumunda herhangi bir anlam ve tür değişikliğine neden olmayacaktır.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 01:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1