HKÜ’DE AFRİKA KONUŞULDU

HKÜ tarafından Afrika’nın daha iyi tanınması ve karşılıklı ilişkilerin insani hassasiyetler dikkate alınarak geliştirilmesi amacıyla 4. kez konferans düzenlendi. Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından Afrikalı ve Afrika'yı çalışan akademisyenler ile güçlü köprüler kurula

HKÜ’DE AFRİKA KONUŞULDU

Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından Afrikalı ve Afrika'yı çalışan akademisyenler ile güçlü köprüler kurularak; insani hassasiyetleri gözeten olumlu ilişkiler içine girilmesini ve Afrika'nın daha doğru anlaşılmasını amaçlayan Afrika Konferansı'nın dördüncüsü gerçekleştirildi.

HKÜ'de faaliyetlerini sürdüren Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Afrika Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin iş birliği ile düzenlenen 4'üncü Afrika Konferansı'nda, Türkiye-Afrika ekonomik ilişkileri; Afrika'daki uluslararası güç rekabeti, demokratikleşme, kalkınma ve ticaret ve benzeri konular tartışmaya açıldı.

Konferansın açılışında konuşan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Afrika'nın uzun yıllar çeşitli zorluklara karşı mücadele vermek zorunda kaldığını, ancak kıtanın sadece bu tür tecrübelerle anılmaması gerektiğini söyledi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1