MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK'TAN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN MAAŞLARIYLA İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Son dakika haberleri... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, corona virüsü önlemleri kapsamında okulların kapalı olduğu sürelerde ücretli öğretmen maaşlarına ilişkin, 'Konuyla ilgili Maliye Bakanlığı ile ilgili çalışmalar yapılıyor, çok da mesafe alındı. Neyi nasıl yapabili

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK'TAN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN MAAŞLARIYLA İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Bakan Selçuk, özel bir televizyon kanalı canlı yayında eğitim gündemine ilişkin soruları yanıtladı.

Okulların kapalı olması nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığınca 7 Haziran'da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav başvurularını otomatik olarak yapacaklarını belirten Selçuk, "Her çocuğumuzu sanki sınava başvurmuş gibi kabul ettik. İsteyen tabii ki girmeyebilir. Ama velilerin strese girmemesi, başvuruda sorun çıktı mı, internette kesiklik oldu mu gibi bir takım endişeler yaşamaması için böyle bir karar aldık." değerlendirmesinde bulundu.

Sınav tarihinde bir erteleme beklemediklerini dile getiren Selçuk, zorunlu bir durum olmadığı sürece prensip olarak sınavın zamanında olmasını istediklerini söyledi.

- ÖZEL OKULLARDAKİ BAZI ÜCRETLERLE İLGİLİ TEKNİK ÇALIŞMA SÜRÜYOR

Bakan Selçuk, özel okul taksitlerine ilişkin bir düzenleme hazırlığının bulunup bulunmadığına ilişkin soruya karşılık, şöyle konuştu:

"Bu konuyla ilgili bazı teknik çalışmalar devam ediyor. Esasen bir özel okulun aldığı ücreti tümüyle iade etmesi orada görevli olan öğretmenlerin maaşının ödenememesi demek. Dolayısıyla okulların sürdürülebilirliği konusunda belirli bir standardı korumak önemli. Özel okullar, koronavirüs önlemleri kapsamında yapılamayan tüm derslerin yaz tatili bile olsa telafi edileceği yönünde kamuoyuna açıklama yaptı. Diğer bazı ücretlerle ilgili çalışmalar hem okulların kendi içinde hem de Milli Eğitim Bakanlığında teknik olarak ele alınıyor."

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı