MUĞLA’DA DEVLET YURDU AÇILDI

Muğla’da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından üniversite öğrencileri için yapılan, bin 500 erkek ve 524 kız olmak üzere toplam 2 bin 24 kişilik Turgutreis Yurdu açıldı. Öğrenciler, yurda yerleşmeye başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından Muğla'ya yapılan y

MUĞLA’DA DEVLET YURDU AÇILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından Muğla'ya yapılan yurtlar öğrencilerin hizmetine sunuluyor. Muğla'ya yapılan, lüks otel konforunda Turgutreis Öğrenci Yurdu açıldı. Devlet yurdunu tercih eden öğrenciler kayıt yaptırarak yerleşmeye başladı.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Turgutreis Öğrenci Yurdunun açılacağının müjdesini verdi. Ömer İlman, "Devlet yurdunu tercih eden öğrencilerin yurt sıkıntısı yok. Devletin tüm kurumlarıyla Muğla Valiliği koordinasyonuyla kamu kurum ve kuruluşlarında misafirlerinden yaralandı. Açıkta yersiz yurtsuz hiçbir öğrenci kalmadı. 1500 Erkek ve 524 kız olmak üzere 2024 kişilik Turgut Reis Yurdumuz öğrencilerimize kapılarını açtı. Hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

OTEL KONFORUNDA

Kapılarını yarın öğrencilere açacak yurtta, üniversiteliler için birçok detay hizmete sunuldu. Öğrencilerin rahatı için her detayın düşünüldüğü bazalı odalar 5 yıldızlı otel konforunda. Odaların içinde ders çalışmaları için çalışma masaları oluşturuldu. Öğrenciler yurtta, internet, etüt salonu, saat sıcak su imkanı, lobiler, kütüphane, sosyal ve sportif alanlardan her şeyden yararlanacak. Yemekhane, konferans salonu, mescit gibi mekanların olacağı yurdun, bahçesinde de yürüyüş alanı ve yeşil ve ağaçlık alanlar olacak.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2021, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1