NASİHAT EŞ ANLAMLISI – NASİHAT KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Genellikle eylem ya da davranış biçimlerinin örnek olarak gösterildiği, bir kişiye ya da gruba aktarılan tavsiye olarak kabul edilen nasihat eş anlamlısı, alternatif kelime kullanmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Uzun yıllardan beri Türkçe’de kullanılan, Türk Dil Kurumu

NASİHAT EŞ ANLAMLISI – NASİHAT KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Anlamı bakımından dilimizde en değerli sözcükler arasında yer alan nasihat eş anlamlısı araştırılıyor. Bu kelimenin dışında anlamdaşı olan kelimeyi de kullanmak isteyenler nasihat kelimesinin eş anlamlısı olan sözcük hangisidir sorusuna yanıt arıyor. Genellikle; bir kişinin yanlış yaptığı zamanlarda karşıdaki kişi tarafından uyarılması, tecrübeli insanların görüşlerinin yer aldığı cümleler olarak bilinen nasihat eş anlamlısı nedir? İşte nasihat kelimesinin eş anlamlısı olan sözcük!

NASİHAT EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Nasihat kelimesinin eş anlamlısı olan sözcük, öğüt kelimesidir. Bu kelime hem cümle içerisinde hem de tek başına anlam kaybı olmadan kullanılabilmektedir. Herhangi bir konu hakkında doğruları anlatmak ve kişiyi doğru yola teşvik etmek amacıyla genellikle tecrübeli kişilerin kullandığı nasihatler yani öğütler kişiler için büyük anlam ifade ederler.

NASİHAT NEDİR, NE DEMEKTİR?

Nasihat kelimesi dilimize Arapça'dan geçmiş bir kelimedir. Türk Dil Kurumu'na göre; nasihat kelimesinin kısaca anlamlı ve eş anlamlısı olan sözcük, öğüttür.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1