NAVİGASYON EŞ ANLAMLISI NEDİR? NAVİGASYONUN EŞ ANLAMLISI OLAN SÖZCÜK

Navigasyonun eş anlamlısı sıklıkla aranan kelimelerin başında geliyor. Ulaşımda sıkça kullanılan navigasyon uygulamaları günlük hayatın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bu sebeple, son günlerde “navigasyon eş anlamlısı olan sözcük nedir?” sorusuna cevap aranıyor.

NAVİGASYON EŞ ANLAMLISI NEDİR? NAVİGASYONUN EŞ ANLAMLISI OLAN SÖZCÜK

"Navigasyon eş anlamlısı nedir" sorgusu son günlerde binlerce kişi tarafından aratılıyor. Günlük hayatta sıkça kullanılan ve sosyal hayatımızın bir parçası haline gelen navigasyon kelimesinin eş anlamlısı ve Türkçe karşılığı son derece merak ediliyor. İnternet kullanıcıları "Navigasyonun eş anlamlısı nedir?" sorusuna cevap arıyor.

NAVİGASYONUN EŞ ANLAMLISI OLAN KELİME HANGİSİDİR? NAVİGASYON TÜRKÇE KARŞILIĞI

"Navigasyon", Türkçe'ye Fransızca "navigation" şeklinden geçen ve son yıllarda sıkça kullanılarak dilimize yerleşen bir kelimedir. Latince bir kelime olan navigare kelimesinden türetilmiştir. Bu sözcük ise Latince gemi anlamına gelen "navis" köküne dayanmaktadır. Kelimenin Türkçe karşılığı olarak navigasyon eş anlamlısı sözcük olan "yönleme" gösterilebilir.

NAVİGASYON NE DEMEK?

Denizcilikte sıkça kullanılan navigasyon aygıtlarına karşılık olarak yolbul, yönleme, seyrüsefer gibi terimler de kullanılmaktadır. "Navigasyonun eş anlamlısı nedir?" sorusuna verilebilecek en iyi cevap yönleme olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1