ÖĞRETMEN DOLULUK ORANI YÜZDE 93 OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı'nca MEB Türkiye genelinde 60 alanda 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında 19 bin 910 öğretmenin ataması dün gerçekleştirildi. Atama sonuçları, Bakanlığın 'e-devlet' ve 'personel.meb.gov.tr' internet adresinden öğrenilebilecek. YENİ BİR D

ÖĞRETMEN DOLULUK ORANI YÜZDE 93 OLDU
Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) Türkiye genelinde 60 alanda 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında 19 bin 910 öğretmenin ataması dün gerçekleştirildi. Atama sonuçları, Bakanlığın "e-devlet" ve "personel.meb.gov.tr" internet adresinden öğrenilebilecek.

YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI
Atamalarla birlikte Türkiye genelindeki öğretmen doluluk oranı yüzde 93'e yükseldi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında adayların katılmadığı atama töreninde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuştu. Bir an önce okullarının açılmasını temenni ettiklerini dile getiren Selçuk, bugün 20 bin öğretmenin daha eğitim ailesine dahil olduğunu söyledi. Öğretmenlerin çocuklarıyla buluşması için yeni bir dönem başlattıklarını söyleyen Bakan Selçuk, "Salgın döneminde gördük ki kendisine imkan, fırsat, değer verilen tüm arkadaşlarımız ellerinden gelenin çok çok fazlasını büyük bir gayret ve sorumlulukla yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar. Öğretmenlik, akademik bilgi kadar aynı zamanda bir vicdan işi. İçinde bulunduğumuz bugünlerde görüyoruz ki her zaman şartlar değişebilir, milletimizin zor zamanında, milletimizin yanında olmak bizim asli vazifemizdir. Sizlerle beraber Türkiye'de öğretmen ihtiyacımızı daha fazla gidermiş bulunuyoruz, büyük oranda karşılamış oluyoruz" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 07:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul