SON DAKİKA: MEB DERS KİTAPLARI VE EĞİTİM ARAÇLARI YÖNETMELİĞİ RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Son dakika bilgisine göre Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Bakanlığa bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında okutulacak ders kitabı ve diğer eğitim araç-gereçlerinin niteliklerinin arttırılmasına yönelik usul ve esaslar yeniden düzenlendi. Son dakika haberleri... MEB Ders K

SON DAKİKA: MEB DERS KİTAPLARI VE EĞİTİM ARAÇLARI YÖNETMELİĞİ RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Son dakika haberleri... MEB Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmeliğe göre, ders kitabı ve eğitim araçları nitelikleri Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca belirlenen ders kitapları ve eğitim araçları ile bunlara ait elektronik eğitim içeriklerine dair kriterlere uygun olarak hazırlanacak.

Ders kitaplarında aranan nitelikler, tarihi, kültürel, milli ve manevi değerleri kapsayıcı şekilde belirlendi.

Ders kitaplarının kalitesinin arttırılması amacıyla kitap yazım sürecinde program geliştirme, ölçme ve değerlendirme ile rehberlik uzmanı bulundurulması zorunlu hale getirildi.

Basılı materyallerin yanı sıra çağın gereksinimleri doğrultusunda dijital ve mekanik içeriklerin de yer alması hedeflendi.

Dijital ve mekanik içeriklerin uzman kişilerce incelenmesinin gerekliliği doğrultusunda "çoklu ortam tasarım inceleme uzmanı" tanımı eklendi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1