ÜNİVERSİTE ADAYLARI HKÜ’NÜN HAVASINI SOLUDU

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), üniversiteye hazırlanan gençlerin doğru bölüm tercihi yapmalarına katkı sağlamak için ‘Kampüs Tanıtım Günleri’ düzenledi. Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), üniversiteye hazırlanan gençlerin doğru bölüm tercihi yapmalarına katkı sağ

ÜNİVERSİTE ADAYLARI HKÜ’NÜN HAVASINI SOLUDU

(HKÜ), üniversiteye hazırlanan gençlerin doğru bölüm tercihi yapmalarına katkı sağlamak için 'Kampüs Tanıtım Günleri' düzenledi. Üniversitede okuma hayali kuran öğrenciler, 26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi HKÜ Kampüsünü ve fakültelerini gezerek yetkililerden bilgi aldı. HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, "Gelecekte mutlu olmak için, doğru tercihler yapmanız için sizleri üniversitemizin tercih tanıtım günlerine de bekleriz" dedi.

YERİNDE GÖREREK İNCELEME FIRSATI

HKÜ Kampüsüne farklı okullardan her gün gelen yüzlerce üniversite adayı, koronavirüs tedbirleri kapsamında fiziki mesafe kuralına göre düzenlenen amfilerde gerçeği aratmayan deneme sınavına girdi. Programa yoğun ilgi gösteren adaylar, HKÜ'nün akademik programları, eğitim olanakları, yurtdışı eğitim işbirlikleri, burs seçenekleri ve kampüs imkanları hakkında da bilgi alıp, tercih etmeyi düşündükleri bölümleri yerinde görüp inceleme olanağına sahip oldu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1