YAŞAM EŞ ANLAMLISI – YAŞAM KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Bir varlık veya eylemi ifade eden yazılışları farklı ancak anlamları aynı kelimeler birçok alanda karşımıza çıkıyor. Bunlardan biri olan yaşam kelimesinin eş anlamlısı bu kapsamda araştırılan kelimeler arasında yerini alıyor. “Yaşamın Eş Anlamlısı Nedir?” sorusu yan

YAŞAM EŞ ANLAMLISI – YAŞAM KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI NEDİR?

Yaşam kelimesi eş anlamlısı ile araştırma konusu haline geliyor. Yazılışı farklı olmasına rağmen aynı veya benzer anlamları taşıyan kelimeler özellikle ilkokul, ortaokul ve lise eğitimleri esnasında çokça kez karşımıza çıkmıştır. Bu konuda çeşitli nedenlerle detayları merak eden birçok vatandaş "Yaşamın Eş Anlamlısı Nedir?" sorusuna ilişkin yanıt arıyor. Yaşam kelimesinin eş anlamlısı deyince ilk akla "Hayat" kelimesi geliyor.

EŞ ANLAMLI KELİMELER

Anlamdaş olarak da bilinen eş anlamlı kelimeler; klasik tanımı ile yazılışları farklı ancak anlamları aynı kelime gruplarıdır. Dil bilgisi dersleri esnasında rastlanılan bu kelimeler hayatın birçok alanında da kullanılmaktadır. Türkçe kelimelerin eş anlamlıları genellikle yabancı kökenli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu kelime örneklerinden birisi de "Yaşam"dır. Yaşam kelimesinin birden fazla eş anlamlısı bulunmaktadır. Bunlarda birincisi Hayat ikincisi ise Ömür'dür.

YAŞAM KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI

Yaşam kelimesinin eş anlamlıları

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1