YDS sonuçları açıklandı mı? Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuçları açıklandı!

Yabancı dil puanını hesaplatmak isteyen adayların katıldığı YDS'nin bu yılki ilk etabına ait sonuçlar açıklandı. ÖSYM'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada "Değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır." denildi. Adaylar sonuçlara ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir.

YDS sonuçları açıklandı mı? Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuçları açıklandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM), 24 Mart Pazar günü yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (2019-YDS/1) sonuçları adayların erişimine açıldı. Söz konusu sınava katılan vatandaşlar, ÖSYM AİS sisteminden kendilerine ait sonuçlara erişebilir. İşte, YDS sonuç açıklama sayfası...

ÖSYM'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

"24 Mart 2019 tarihinde 25 farklı dilde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (2019-YDS/1) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup 2019-YDS/1 Sınavı Fransızca testinin temel soru kitapçığında yer alan 24 numaralı sorunun “D” olarak girilmiş cevabının “A”, 30 numaralı sorunun “E” olarak girilmiş cevabının “A” olarak düzeltilmesine karar verilmiştir. Böylece, 2019-YDS/1 değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 19 Nisan 2019 tarihinde saat 10:00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul