6. İNOVASYONDA KADIN PROJESİ'NDE YENİ FİKİRLER YARIŞIYOR, KAZANANLAR BUGÜN BELLİ OLUYOR

6. İnovasyonda Kadın Projesinde geçtiğimiz pazartesi itibariyle kampa katılan ve dün de sunumlarını gerçekleştiren 30 girişimci arasından finale kalan 5 kişi bugün Bilişim Vadisi’nde düzenlenecek törenle açıklanacak.

6. İNOVASYONDA KADIN PROJESİ'NDE YENİ FİKİRLER YARIŞIYOR, KAZANANLAR BUGÜN BELLİ OLUYOR

Kadınların girişimcilik cesaretini artırmak ve projelerini, istihdam potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürmelerine destek olmak amacıyla KADEM, TÜBİTAK Marmara Teknokent, Bilişim Vadisi ve KOSGEB iş birliğiyle düzenlenen 6. İnovasyonda Kadın Projesinde heyecanlı bekleyişte sona gelindi. Geçtiğimiz pazartesi itibariyle kampa katılan ve dün de sunumlarını gerçekleştiren 30 girişimci arasından finale kalan 5 kişi bugün Bilişim Vadisi’nde düzenlenecek törenle açıklanacak. 6. İnovasyonda Kadın Projesi’nde bu yılın sloganı “Projeni Geliştir, Tarihi Sen Değiştir” idi.

Deneyimli spiker Seda Öğretir’in sunumuyla gerçekleşecek 6. İnovasyonda Kadın Ödül Törenine T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Mehmet Ali Okur, Bilişim Vadisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Habip Asan, Bilişim Vadisi Genel Müdürü Ahmet Serdar İbrahimcioğlu ve KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt katılacak.

Törende, selamlama konuşmalarının ardından İnovasyonda Kadın Projesi’ni ve kamp sürecini anlatan bir film konuklara izletilecek. Protokol konuşmalarının ardından ise heyecanlı bekleyiş sona erecek ve 30 girişimci arasından aldığı puanlarla öne çıkarak finale kalan 5 kadın girişimciye kristal ödülleri takdim edilecek. Programda aynı zamanda kampa katılarak eşsiz bir girişimcilik deneyimi yaşayan 30 kadına da sertifikaları verilecek. Program proje ortakları ve projeye destek veren medya sponsorlarının da eşlik edeceği aile fotoğrafı ve kapanış konuşmaları ile sona erecek.

Bu sene 300’ün üzerinde başvurunun olduğu kadın girişimcilik kampına hakem heyetinin ön elemeleri sonucunda 30 girişimci katılmaya hak kazandı. 11 Ekim’deki açılış programı sonrasında eğitimlerine başlayan kadın girişimciler 5 gün boyunca   alanında uzman mentör ve eğitimciler eşliğinde “Girişimcilik ve Start Up Ekosistemi”, “Start Up Analizi” ve “Teknolojik Olgunluk”, “Girişimcilikte Liderlik”, “İş Fikirleri Swot Analizi”, “İş Hukuku ve Mentörlük” gibi pek çok konuda eğitimler aldılar.  Kampa katılan 30 girişimci kadın 6. günde hakem heyetine kendi projelerinin birer sunumunu yaptılar.

Keşif ve deneyimlerle dolu bir haftanın sonunda bugün gerçekleşecek ödül töreninde hakem heyetin puanlamalarıyla finale kalan 5 girişimci kadın kristal ödül alırken, kampa katılan 30 girişimciye de sertifikaları verilecek. Kristal ödüle layık bulunan 5 başarılı proje sahibine (Bir yıl içinde ulusal ve uluslararası destek programlarından destek alması durumunda) 50 bin TL. para ödülü verilecek.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2021, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1