ABD-ÇİN TİCARET SAVAŞI HIZ KESMİYOR: ÇİNLİ DEVLER ULUSAL TEHDİT İLAN EDİLDİ!

Dünyada virüs salgını nedeniyle ekonomik daralma beklentileri ve endişeleri güçlü bir şekilde yerini koruyorken, ABD-Çin ticaret savaşı tüm hızıyla sürüyor. Son olarak ABD Federal İletişim Komisyonu FCC Huawei Technologies Co. ve ZTE Corp.'u ulusal güvenlik tehdidi olarak belirl

ABD-ÇİN TİCARET SAVAŞI HIZ KESMİYOR: ÇİNLİ DEVLER ULUSAL TEHDİT İLAN EDİLDİ!

ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) Huawei Technologies Co. ve ZTE Corp.'u ulusal güvenlik tehdidi olarak belirleyerek, Çinli üreticileri kırsal kesimlerde küçük operatörlerin uzun ağ ekipmanlarına bel bağladığı ABD pazarından uzaklaştırma yönünde bir adım attı.

FCC'nin açıklamasında ABD'den gelen adım federal hükümet tarafından kırsal kesimdeki çok sayıda operatöre sağlanan yardımın artık bu şirketler tarafından üretilen ekipmanları almak için kullanılamayacağı anlamına geldiği belirtildi.

"NET BİR MESAJ VERİYORUZ"

FCC Başkanı Ajit Pai, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Huawei ve ZTE'nin Komünist Parti ve Çin ordusu ile yakın ilişkileri var. Net bir mesaj veriyoruz: ABD hükümeti ve FCC, Çin Komünist Partisi'nin ABD iletişim ağlarındaki zayıf noktalardan faydalanmasına izin veremez ve vermeyecektir." dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul